Videoyu oynat

Yumoş için Dünya’nın ilk bluetooth özellikli, anne sesi ile ninni dinleten oyuncak ayısını ürettik. 4129Grey, annelerin uykusuz gecelerine ninni gibi bir formül bulmuştu. Geliştirdikleri “Bebeğime Ninniler” aplikasyonu, gece uyanan bebeklere annelerinin kendi sesleri ile kaydettikleri ninniyi dinleterek bebeğin annesi yanına gelene kadar sakinleşmesini sağlıyordu. Proje bir adım öteye taşınarak  Dünya’nın ilk bluetooth özellikli, anne sesi ile ninni dinleten oyuncak ayısını üretmemiz istendi.

Hedeflerimiz

Gece boyunca anne mobil cihazını bebeğinin yakınında tutmak zorunda olmamalı. Yumoş ayısı fiziki olarak tek başına görevini yerine getirebilmeli.

 

Bebeğin odasında bulunacak Yumoş ayısı, hiçbir şekilde bebeğin sağlığına zarar vermemeli.

 

Tasarlanacak mikroişlemci, Yumoş ayısının içine girebilecek kadar küçük olmalı ve az 18 saat pil ömrü olmalı.

Çözümlerimiz

yumos_side_02

Hedefler doğrultusunda tasarladığımız devre kartımız ile modüllerimizi olabildiğince küçülterek, Yumoş ayısının içine koyduğumuzda fark edilmeyecek büyüklükte bir kutu tasarladık. Hem bebeğin sağlığı için hem de pili verimli kullanmak adına, bluetooth modülünün sadece ninni aktarımı süresince çalışmasını sağladık. iOS bluetooth ile ses aktarımına izin verilmediği için sihrimizi konuşturarak Apple’ı bile şaşırtan bir çözüm bulduk.

Sonuç

Ürettiğimiz Yumoş ayıları ile “Bebeğime Ninniler” aplikasyonunu mükemmel bir uyum içerisinde çalıştırmayı başardık. Birçok testten geçerek Yumoş ayılarımıza global geçerliliği olan N71 sertifikası aldık.

yumos_side_01

Proje Hakkında Bilgi Al