Videoyu oynat

3 Alan 3 Teknoloji

TISK tarafından düzenlenen 27. Genel Kurul Toplantısı’nda, katılımcıların toplantı molalarında hem sanatsal hem de teknolojik bir şekilde zaman geçirebilecekleri 3 farklı alan yarattık.

TİSK_27_Genel_Kurul_Toplantısı

Akıllı Ayna

İlk alanımızda, katılımcıları akıllı aynayla karşıladık. Akıllı Ayna, hem bir ekran hem de ayna olarak kullanılabilen etkileşimli bir üründür. Katılımcıların hareketlerini algılayabilir ve buna göre tepki verebilir, onları taklit edebilir veya modlarını anlayabilir ve önerilerde bulunabilirler. Kısacası, insanları anlayabilecek ve iletişim kurabilecek bir ayna yarattık.

TİSK_27_Genel_Kurul_Toplantısı_2

İnteraktif Robot El

Diğer alanımızda, etkileşimli robot eliyle karşılaşıyoruz. Robot El oyunu, katılımcıların el hareketlerini tespit eder ve oyunda cevaplarını bulmalarını sağlar. Bu şekilde, katılımcılar, herhangi bir yere dokunmadan veya basmadan istedikleri özgürlükle oynama şansına sahipler. Bu oyunlarda hem tek elli hem de iki elli oyunlar kullanılabilir.

TİSK_27_Genel_Kurul_Toplantısı_3

Tilt Brush

3. alan, Tilt Brush alanıdır. Tilt Brush, üç boyutta boyama yapmanızı, grafiti veya tasarımı yapmanızı sağlayan bir deneyim ürünüdür. Bu süreç VR gözlük ve VR el kontrol cihazları sayesinde gerçekleşir.