Videoyu oynat

Maybelline New York’tan Türkiye’de bir ilk: Press Play

Dünya genelinde bilinen makyaj markası Maybelline New York, Press Play aktivasyonu kapsamında Türkiye’nin outdoor mecradan oynanan ilk promosyon oyununu hayata geçirdi. Press Play aktivasyonu ile pandemiyle beraber durdurduğumuz hayatlarımızı yeniden canlandırmaya ve renklendirmeye davet eden Maybelline New York, “Şimdi sıra oyunda” dedi!

Maybelline New York, pause tuşuna basıp askıya aldığımız hayatımızı yeniden canlandırmak ve renklendirmek için başlattığı Press Play aktivasyonu ile bir ilke imzasını attı. Billboard üzerinden oynanan ilk promosyon oyunuyla Maybelline New York, herkesi play tuşuna basmaya ve hayata renk katmaya çağırdı.

Kampanya İstanbul’da Bağdat Caddesi’nde özel olarak belirlenen iki konumda, billboardlar üzerinden oynanan tilt oyunu ile hayata geçti. Oyuncular, oyun alanlarındaki Wi-Fi internet ağını kullanarak telefonlarıyla oyunu başlattılar. Oyun sonucunda elde ettikleri puana göre Press Play aktivitesi özelinde, Watsons’lardaki %50’ye varan indirime ek kupon kodu kazandılar.

Mobil oyun oynayan toplam kişi sayısının 30 milyona ulaştığı ülkemizde, bu sayının %37’sini 14-29 yaş arası kitle oluşturuyor. Her geçen gün hayatımızın bir parçası olan mobil oyunların %48’i ise kadın kullanıcılar tarafından oynanıyor. Giderek artan gaming trendini pandemi sonrası önemi yükselen outdoor mecralarla buluşturan Maybelline New York; sadece makyaj tutkunlarını değil, herkesi hayatına canlılık, renk ve oyun katmaya davet ediyor.

Proje Hakkında Bilgi Al