Videoyu oynat

Benzersiz bir dizi deneyimi

Fiat ile çalıştığımız bu projede amacımız kişilerin bakış açısını inovatif bir şekilde değiştirmekti. İçerde dizisinin en önemli sezon finallerinin birinde dizinin ana karakterinin vurulma sahnesinde izleyiciye unutamayacağı ve ezber bozan bir ikinci ekran deneyimi tasarladık.

Fiat İçerdesin-01
Fiat İçerdesin-02
Fiat İçerdesin-03

Dizinin final sahnesi, 360 derece çektik ve shazamlanacak hale getirdik.

 

Entegrasyon öncesinde sosyal medya paylaşımları gerçekleştirilirken www.showtv.com.tr anasayfadan yönlendirme ve mobil uygulamadan bildirimler gönderdik. Final sahnesini izleyiciye shazamlatabilmek adına özel spotlar ve geri sayım altbantları hazırlanırken smart tvden izleyenlere programatik alt bant gösterimi gerçekleştirdik.

 

Ve beklenen an geldi. Final sahnesinde televizyon izleyicisi ana karakteri kimin vurduğunu görmezken telefonlarından sahneyi shazamlatan izleyiciler, finalin sırrını çözme fırsatı elde ettiler. Ayrıca ilk defa televizyon izleyicileri televizyonda yayınlanan içeriğe eş zamanlı dahil olma şansı yakaladı.

 

Deneyimi kaçıranlar için hazırlanan özel spotla izleyiciler fiat sosyal medya hesaplarına yönlendirdik. Deneyimi merak edip arama motorlarında arayanlar için reklamlar üzerinden 360 video linkine yönlendirme yaptık. Dizinin digital platformlarda yayınlanan bölümünde seyircilere de ikincil ekran deneyimi yaşattık.

Sonuçlar

Sonuçlar inanılmazdı. Türkiyede ilk defa gerçekleştirilen bu projede 57.578 kişi diziyi izlerken eş zamanlı olarak tv içeriğinin içine girdi. Anlık olarak ikincil ekran deneyiminde shazam dünya rekoru kırıldı. Fiat ve dizinin sosyal medya hesaplarından paylaşılan 360 sahne 2.3 milyon izlenme ve 14000 etkileşim etkileşim elde etti. Her şeyden önemlisi bu proje ile ekran tüketimini marka olarak başka bir boyuta taşımış olduk.

Proje Hakkında Bilgi Al