Videoyu oynat

Dünyanın ilk 360 canlı yayın banner’ı!

Adidas orijinal Türkiye’ye ilk mağazasını açmaya karar verdiğinde büyük açılışı gerçekleştirmek için farklı ve büyük bir fikir ile yola çıkmak istedik. Bu açılış neşesini ve heyecanını herkes ile paylaşmak isityorduk. Ama yüzlerce insanı açılışa getiremediğimizden, biz de 360 derece canlı yayın yapan bir ürünle açılışı onlara götürmeye karar verdik.

Adidas 360 Canlı Yayın-01
Adidas 360 Canlı Yayın-02
Adidas 360 Canlı Yayın-03

Bu fikir için öncelikle  büyük bir data yarattık. Genellikle mobil kullancısı olduğunu bildiğimiz hedef kitlemize hareket halinde iken ulaşmamız gerekiyordu. Biz de açılıştan bir hafta öncesinde mağazalarımıza digital ikonları yerleştirdik ve potensiyel müşterilemiz geçerken datalarını topladık.

 

Toplanan datalar arasından belirlediğimiz hedef kitleye 360 derece canlı yayın bildirimlerimizi paylaşmaya başladık. Dünya tarihinde ilk kez insanlar mağaza açılışına 360 derece canlı yayın ile tanık olmuş oldular.

 

Sonuç olarak 1.281.000 adet online kullanıcıya ve 275.000 adet Adidas Orijinal mağaza açılış canlı yayınına katılan kişiye erişmiş olduk. Katılımcılarımız sayesinde büyük açılışımız devasa oldu.

Proje Galerisi

Proje Hakkında Bilgi Al